Türkiye'nin En iyi SOHBET Odaları

En popüler sohbet odaları ile ortak ilgi alanlarına sahip olduğun kişileri kolayca bulabilirsiniz.

sohbet odaları

Sohbet programını denediniz mi ?

Türkçe mirc Sohbet programını yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Sohbet programı

Kurallar

Kullanıcıların uyması gerekenler.

seslivakit kurallar

Sohbet odaları bireylerin sanal ortam üzerinden sohbet etmelerini, tanışmalarını ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayan platformlardır. Sohbet odalarının kaliteli zaman geçirmek için belli başlı kurallara ihtiyaçları vardır. Genel kabul gören birçok belli kurallar hemen hemen tüm sohbet odaları geçerlidir.

Kullanıcı güvenliği, sohbetin kalitesi ve gizlilik ilkelerine aykırı olan tüm yazılı, sesli tutumlar yönetim tarafından kısmi olarak kısıtlanır ya da engellenir. Birlikte sohbet odalarının kurallarına göz atalım.

1- Genel sohbet odalarında kullanıcıların farklı bir sohbet platform adresi, instagram, facebook, twitter kişisel sosyal medya hesaplarını paylaşması yasaktır.

2- Kullanıcılar genel sohbet odalarında diğer kullanıcılara direkt argo, hakaret, tehdit içeren mesajlar göndermesi sesli ve yazılı yasaktır.

3- Sohbet platform içerisinde genel veya özel sohbet odalarında filtreli spamlara düşen Cinsel içerikli, siyasi içerikli, alkol, sigara, uyuşturucu, şiddet içeren diyaloglar ve rumuzlar kullanılması yasaktır.

4- Kullanıcıların genel sohbet ya da özel sohbet odalarında yaptıkları , yolladıkları sesli veya yazılı yahut görsel şeklinde mesajların tehdit içerikli şantaj , ifşa olarak kullanılması yasaktır.

5- Seslivakit yönetim kadrosunda bulunan kullanıcılara hakaret etmek, yetki almak için tehdit etmek, uygulanan işlemler için genel sohbet odaları içerisinde tartışmak yasaktır.

6- Sohbet odaları genelinde cinsel, siyasi, alkol ve uyuşturucuya, şiddete özendiren konular konuşmak yasaktır.

7- Şifre kişiye özel ve gizlidir kullanıcı şifrelerinin üçüncü kişiler ile paylaşılması yasaktır. Tespit edilmesi durumunda kullanılan rumuz (nickname) silinecektir.

8- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global sohbet ekranlarında sohbetin akışını engelleyecek. Flood ; Hızlı ve ard arda atılan yazılar. Yasaktır.

9- Kullanıcılara açık olan global ekranlarında uygunsuz ve reklam içerikli paylaşımlar yapmak yasaktır.

10- Sohbet odalarının tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında Türkçe sohbet edilmek zorundadır.

11- Tüm kullanıcılara açık olan global ekranlarında dil, din, ırk ayrımı yapacak sloganlar ve kelimeler kullanmak yasaktır.

12- Bireysel sohbet edilen (1+1) özel odalarda yapılan ve gönderilen resimlerin kayıt altına alınması, depolanması, saklanması yasaktır. Yapılan paylaşımlardan kullanıcı sorumlu olup, sohbet uygulaması bu sorumluluğu kabul etmemektedir.

13- 18 Yaş altında bulunan kullanıcıların sohbet odalarına girişi yasaktır.

14- Genel ya da Özel sohbet odalarında kullanıcı kazanmak adına yapılan reklamlar yasaktır. Tespit edilmesi durumunda kullanıcı nick, cihaz ve ıp adresleri süresiz yasaklanacaktır.